ŚWIAT KAWY 2019 W BERLINIE

10.06.19

Były to niezwykle intensywne dni udziału w wydarzeniu Berlin World Coffee 2019. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi pomysłami, odkryciami i danymi z tego wydarzenia:

➡ W tym roku 335 uczestników zlokalizowanych w trzech pawilonach;
➡ Około 60 kontaktów dziennie z potencjalnymi klientami i naszymi partnerami;
➡ Przydatne statystyki dotyczące geografii perspektyw, gotowych do zamówienia naszego opakowania: 60 % — kraje UE, 20 % — kraje afrykańskie, reszta jest rozłożona między Amerykę i Azję.

EUROPEJSKIE TRENDY W OPAKOWANIACH: JAKIE OPAKOWANIA PREZENTOWAŁY PALARNIE KAWY NA FESTIWALU?

1) Torby o płaskim dnie. Stały się one absolutnym mistrzem festiwalu. Około 90 % wszystkich kaw było pakowane w torby o płaskim dnie. Ten rodzaj torby występuje w różnych kolorach, rozmiarach i materiałach. Europejczycy mają tendencję do używania papieru jako górnej warstwy.

2) Na podstawie liczby zapytań i zainteresowania odwiedzających nasz stoisko, możemy z pewnością wyróżnić nową gwiazdę opakowań na kawę — torbę z efektem miękkiego dotyku. Górna warstwa jest miła i miękka w dotyku, nazwałbyś go aksamitem lub papierem.

3) Trzecie miejsce zajmuje inny trend — brak warstwy metalizowanej w opakowaniach na kawę. Ten aspekt ma szeroki zakres i znaczenie.

Ten tydzień w biurze będzie co najmniej tak intensywny jak ten w Berlinie. Nawet w takim upale nie możemy przestać pić gorącej kawy. Życzymy Wam wszystkim pozytywnych i udanych lato! Dziękujemy, że jesteście z nami.