Opakowanie retortowe “Naidok” firmy ARIS

15.05.24

Firma ARIS z Charkowa, miasta szczególnie dotkniętego rosyjskimi bombardowaniami rakietowymi, ani na jeden dzień nie przestała pracować nad produkcją opakowań z folii z tworzyw sztucznych do produktów spożywczych. Dotyczy to m.in. opakowania retortowego “Naidok”, które jest nie tylko symbolem nowoczesności i ukraińskiej etniczności, ale także przejawem inicjatywy charytatywnej i wsparcia dla obrońców Ukrainy. Produkt ten powstaje w ramach charytatywnego projektu księży, którzy zdecydowali się pomagać nie tylko słowem, ale także czynem. Celem jest nakarmienie wojska pysznymi, domowymi potrawami, które odzwierciedlają najlepsze tradycje kuchni ukraińskiej.

Opakowania „Naidok” zawierają bogracz, gołąbki i inne tradycyjne ukraińskie potrawy. Design opakowania wyróżnia się na tle zwykłych torebek retortowych ze względu na zastosowanie etnicznych geometrycznych wzorów inspirowanych Huculszczyzną.

Materiał opakowaniowy opakowania retortowego składa się z trzech warstw, z których każda odgrywa swoją rolę w zapewnieniu maksymalnej ochrony i zachowania jakości produktu i wyróżnia się brakiem warstwy folii metalizowanej czy aluminiowej. Dlatego ważną zaletą opakowań retortowych „Naidok” jest to, że można je podgrzewać nawet w kuchence mikrofalowej, zapewniając konsumentom maksymalną wygodę.

Сzytaj więcej